H.C. Andersen Slottet i Tivoli danner rammen om MødeMekka i december, hvor der er foredrag med Pernille Garde Abildgaard om at arbejde mere effektivt.
På MødeMekka den 8. december 2022 i Tivoli i København kan du netværke med leverandører fra møde- og eventbranchen og få ny viden og inspiration med hjem til at planlægge dine møder, konferencer og events.
Arrangementet starter kl. 14 med rundvisning, netværk og foredrag med Pernille Garde Abildgaard, som er ekspert i personlig og kollektiv effektivitet og 4-dages arbejdsuge. Hun vil fortælle om fokus på job og om at arbejde mindre og mere effektivt.
Kl. 16 begynder speedmøderne med udstillerne. Hvert møde er på 15 minutter, og man har mulighed for at booke op til 10 møder med et stort udvalg af hoteller, konferencecentre og andre leverandører fra både Sjælland, Fyn, Jylland og Sverige.
Arrangementet slutter med middag og lodtrækning og rundes af kl. 20, hvor der igen vil være mulighed for rundvisning.